„Obrací se na nás občané, ale i někteří lékaři, že slyšeli, že by se mohly zrušit některé obory poskytované ve zdejší nemocnici,“ řekla starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.
Samospráva se proto hodlá dopisem obrátit na hejtmanana Olomouckého kraje. V kompetenci krajského úřadu je totiž udělování oprávnění k poskytování zdravotnických služeb.
„Chceme předejít tomu, aby k takovému kroku nedošlo. V dopise také upozorňujeme, že již současný rozsah poskytované péče považujeme za nedostatečný a poddimenzovaný. Jedná například o případ neurologa, jehož místo zůstává dlouhodobě neobsazeno a v žádném případě není dodržena časová dostupnost podle nařízení vlády,“ dodala Zdeňka Blišťanová. Podporu v hodlá získat i od ostatních obcí Jesenicka.
Podle mluvčí holdingu Agel, pod nějž nemocnice spadá, jsou obavy o možném uzavírání oddělení jen nesmyslné spekulace.
„Obavy z omezování péče v Jesenické nemocnici nejsou na místě. Jesenická nemocnice se proti těmto tvrzením důrazně ohrazuje,“ uvedla Radka Miloševská. Vedení nemocnice podle jejích slov naopak trvale pracuje na rozvoji zdravotnického zařízení.
„Spektrum poskytované péče se daří neustále rozšiřovat. Naposledy se jednalo v loňském roce o otevření hematologické ambulance nebo pracoviště infusní terapie,“ dodala mluvčí.
Vedení nemocnice v poslední době prošlo výraznou personální obměnou. Z pozice předsedkyně představenstva odstoupila v únoru po roce a půl Jana Chrastinová. Nadále zůstává primářkou gynekologicko-porodnického oddělení. Z postu člena představenstva odešel v téže době primář chirurgie Petr Fischer.
Ztrátovou nemocnici převzal v únoru 2016 holding Agel. Do zdravotnického zařízení od té doby investoval desítky milionů korun a personálně jej stabilizoval. Nemocnice nicméně i nadále hospodařila se ztrátou.
V roce 2016 činila patnáct milionů korun při obratu 181 milionů, v roce 2017 činila 26 milionů korun při obratu 210 milionů. Loňské údaje nejsou zatím v obchodním rejstříku k dispozici.