V okolí Travné se za poslední týden staly nejméně čtyři dopravní nehody.

V pátek 9. února se zde auto převrátilo na střechu.

Ve středu 14. února po poledni skončilo další na střeše v potoce. Z koryta jej musel vytahovat jeřáb.

O den později se na téměř stejném místě staly další dvě nehody. Jeden osobní vůz se převrátil na střechu, druhý zůstal ležet na boku.

Vypouklá a málo sypaná

„Silnice je uprostřed vypouklá. Když napadne sníh, není poznat, kde je krajnice. Protože je cesta zároveň užší, auta při vyhýbání najíždí do krajnice, kde uvíznou,“ popsala Zdeňka Morávková, která v lokalitě bydlí.

Podle jejích slov silnice také není dostatečně často sypaná.

„I když jedete hodně opatrně, velmi snadno můžete dostat smyk,“ podotkla.

Že údržba úseku není dostatečná, se domnívá i javornický starosta Jiří Jura.

„Silnice posypaná byla, ale pokud přijde obleva, drť se zajezdí. Předevčírem jsem byl na místě. Měl jsem tam problém projít pěšky, natož projet autem,“ řekl.

Neukáznění Poláci

Podle Františka Juhaňáka z cestmistrovství krajských silničářů v Jeseníku se úsek od Javorníku směrem k polské hranici udržuje zcela standardně. Problémem jsou ale v drtivé většině polští řidiči, kteří se nechovají zrovna ukázkově.

„Silnici ošetřujeme inertním posypem v intervalech podle potřeby. Drtivou příčinu nehod mají na kontě řidiči polské národnosti, na tento úsek je jako na nejkratší trasu navádí navigace. Pokud jede sypač, zastavují pouze čeští řidiči. Poláci klidně i v úzkých místech předjíždějí,“ konstatoval František Juhaňák.

Javornická radnice zaslala na správu silnic žádost o zlepšení údržby silnice.

„Za týden se tam staly čtyři dopravní nehody. Vyjíždí k nim naši dobrovolní hasiči i hasiči z Jeseníku, včetně jeřábu. To vše stojí nemalé peníze,“ uzavřel Jiří Jura.