Od začátku července už mohou řidiči užívat nový silniční nadjezd nad tratí, který spojuje Lukavici se Zvolí. Zároveň však začalo bourání dalšího starého mostu o necelý kilometr dál ve směru na Olomouc. Most spojoval Lukavici s její půl kilometru vzdálenou osadou Vlachov a s o něco vzdálenějším Slavoňovem. Lidé z osad chodí do Lukavice za nákupy, na vlak a mnoho z nich také do práce v Olšanských papírnách. Pro lidi z Lukavice zase byla silnice nejkratší spojnicí ve směru na Mohelnici. Teď musejí všichni volit objížďku před Zvoli. Nový most bude hotový za rok. Lidé v Lukavici si navíc užijí prachu a bláta, protože nákladní auta s materiálem na stavbu jinudy jet nemohou.

„Nedá se nic dělat, musíme to v zájmu stavby vydržet. S investorem jsme dohodnutí, že bude komunikace v obci pravidelně uklízet. Dohodu dodržuje,“ řekl starosta Lukavice Václav Navrátil (nez.). Obavu mají Lukavičtí z toho, aby si děti nezkracovaly cestu přes trať, než bude stát nový most. „Do všech domácností v obci jsme poslali písemné upozornění, aby rodiče děti varovali a upozornili je na nebezpečí,“ sdělil starosta.

„Modernizace trati mezi Zábřehem a Červenkou si vyžádá čtyři a půl miliardy korun. Z toho asi tři a půl miliardy poskytla Evropská unie, zbytek hradí stát,“ uvedl Josef Skřivánek ze Správy železniční dopravní cesty.