Stanislav Loučný zvolený za KSČM prohlásil, že se při hlasování spletl a zmáčkl nesprávné tlačítko.

Téměř padesátimilionový nárůst rozpočtu, který má zajistit fungování města do nástupu nového vedení po volbách, podpořilo při prvním hlasování z dvaceti přítomných zastupitelů jen dvanáct, další čtyři byli proti a stejný počet se hlasování zdrželo. Patovou situaci se starosta Jeseníku Petr Procházka rozhodl vyřešit krátkou přestávkou. Po ní se o slovo přihlásil Stanislav Loučný.

„Zmáčkl jsem špatné tlačítko. Chci nové hlasování,“ požádal své kolegy Loučný. Názor kromě něj změnil ještě jeden člen zastupitelstva, protože v obnoveném hlasování pro změnu rozpočtu bylo pro čtrnáct členů, pět bylo proti a dva se zdrželi. Tím pádem byl návrh schválen.

Tento obrat nadzvedl ze židle Alexandra Kaňovského (ČSSD). „Pokud někdo udělá chybu, řekne to hned a ne až po patnáctiminutové přestávce. Starosto, zmanipuloval jste člena zastupitelstva,“ nařkl Procházku Kaňovský. Trvá na tom, že starosta udělal přestávku proto, aby přesvědčil některého ze členů zastupitelstva ke změně názorů.

„Nemám žádné důkazy, ale je to logické. Je vidět, že pokud jde o něco důležitého, jde vše stranou a ODS se domluví i s komunisty,“ řekl rozhořčeně Kaňovský.

Ten má totiž k řadě plánovaných investic ostré výhrady. „Jsem proti, abychom za sto milionů korun budovali wellnesscentrum. Abychom platili jeden a půl milionu korun za hřiště v Dětřichově, kde bydlí radní Radek Brnka. Bydlím v Kalvodově ulici. Také by se mi líbilo, kdyby tady město na svých pozemcích vybudovalo kurt a já si tam zdarma chodil zasportovat. Podle mého mínění má ale město jiné úkoly. Prvořadé jsou opravy škol, silnic a chodníků,“ řekl Kaňovský.

Procházka obvinění odmítl. „Nařknout mě může kdokoli z čehokoli, ale Stanislav Loučný se rozhodl sám. Kdyby zastupitelstvo rozpočtovou změnu neschválilo, znamenalo by to zastavení toku peněz na veškeré výdaje města,“ zdůraznil Procházka.

Stanislav Loučný tvrdí, že jej nikdo nepřesvědčoval. „Já jsem se opravdu jen zmýlil. Hovořil jsem se sousedem a místo pro jsem zmáčkl tlačítko zdržel se. Mně je přece jasné, že kdyby změna rozpočtu neprošla, tak by byl ohrožen chod technických služeb, opravy chodníků a další akce,“ prohlásil Loučný.