Rada má celkem jedenáct členů a je stejně jako celá ODS na Šumpersku ostře názorově rozdělena. Šest radních v barvách Šumperka, Bludova a Mohelnice svým doporučením umožnilo v březnu ztrátu licence pro organizace ODS v Dubicku a Zábřehu za údajnou spolupráci s komunisty.

Ze 65 sdružení v celé republice, kterým odebrání licence hrozilo, ji výkonná rada ODS vzala právě jen Zábřehu a Dubicku, protože k tomu dostala z oblasti doporučení.

Členové zrušených buněk přešli do ODS v Leštině či Chromči, jiní vyčkávají a další se pokusili založit v Zábřehu a Dubicku nová sdružení. K zaregistrování potřebují doporučení oblastní rady. Její stanovisko budou znát v pondělí, na kdy Ladislav Kavřík svolal její zasedání.

„Navrhnu, aby rada sama odstoupila a na sněmu pak byla zvolena nová s pevnějším mandátem,“ řekl už před časem Kavřík. Sám patří k té straně sporu, která podpořila ztrátu licence pro Dubicko a Zábřeh. Zatímco v radě oblasti má tato strana těsnou většinu, v oblastním sněmu by naopak hlasování pravděpodobně dopadlo opačně.