„Oznámení jsme podali na osobu bývalého starosty, jednalo se především o uzavírání smluv, které považujeme pro obec za finančně nevýhodné," sdělil novopečený starosta Loučné nad Desnou Jaroslav Sembdner.

Kauzou se nyní bude zabývat policie. „Trestní oznámení jsme přijali, případ si převzalo oddělení hospodářské kriminality. S ohledem na probíhající vyšetřování ale věc zatím nebudeme blíže komentovat," uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Již nyní je jisté, že policie případ hned tak neuzavře, prověřování veškeré dokumentace je totiž poměrně složité. Podobnému nařčení čelila před časem i šumperská radnice a kauzu tehdy policisté odložili po více než půl roce s tím, že se pochybení města neprokázalo.

Pavel Martínek, který jako starosta Loučné působil již čtvrté volební období, byl ze svého postu odvolán minulý týden. Tento krok odhlasovalo sedm zastupitelů z jedenácti.

Jak se po svém sesazení Pavel Martínek vyjádřil, odvolání nečekal a nařčení, že by poškodil zájmy obce, považuje za absurdní. Za vším spíš vidí osobní antipatie ze strany některých zastupitelů.

Novým starostou Loučné nad Desnou je od pondělí Jaroslav Sembdner, který tak skončil s prací u Horské služby Jeseníky. Jako profesionální záchranář a psovod řadu let sloužil na stanici na Červenohorském sedle.

Pavel Martínek zůstal řadovým zastupitelem, současně zastává funkci radního Olomouckého kraje. Svou kandidaturu v podzimních komunálních volbách teprve zvažuje.