„Až doteď probíhala oprava silnice za provozu. Nyní už to bez uzavření komunikace bohužel nepůjde. Prosím řidiče o trpělivost, omezení bude platit jen na nezbytně nutnou dobu,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Uzavírku mají cestáři naplánovanou od 19. června do 23. července. Obousměrná objízdná trasa vede přes Bratrušov a Kopřivnou.

Silnici mezi Olšany a Hanušovicemi uzavře oprava uvolněného svahuSilnici mezi Olšany a Hanušovicemi uzavře oprava uvolněného svahuZdroj: Mapový podklad: Google. Grafika: Deník

„Oprava silnice u Hanušovic je technologicky velmi náročná, protože se musí zpevnit i přilehlý svah. A když něco opravujeme, chceme, aby to bylo pořádně. Z toho důvodu je uzavírka nezbytná,“ vysvětlil dočasné omezení náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy Michal Zácha.

Trasa budoucího obchvatu Zábřehu na konci obchvatu Zvole.
Olomouc – Šumperk za 29 minut. Poslední úsek dálnice do Jeseníků žádá o povolení

Oprava několika desítek metrů silnice si vyžádá si přes sto milionů korun. Dřevorubci nejprve skáceli stromy na protilehlém břehu řeky Moravy.

Do uvolněného místa pak stavbaři koryto toku přeloží. Nyní totiž řeka podemílá svah se silnicí. Projekt počítá i se stavbou zárubní a opěrné zdi a nových propustků.

Silnice II/369 patří mezi páteřní komunikace v regionu, denně po ní projedou tisíce vozidel.