Zapojili se i jejich kolegové-energetici. Věci vybrané na této charitativní sbírce s názvem Průvan v šatníku si odvezli pracovníci zábřežské Charity, kteří pohlídají, aby se dostaly k těm opravdu nejpotřebnějším.

Nejvíce se sešlo dětského oblečení a bot, někteří dárci přibalili i hračky. Zaměstnanci Charity mají velkou radost hlavně z toho, že dárci přinesli hodně pracovního oblečení.

„Organizujeme veřejnou službu, do které zapojujeme dlouhodobě nezaměstnané lidi v hmotné nouzi a často i bez přístřeší. Pracují v lesích, kde uklízí paseky, sází stromky nebo zpracovávají palivové dříví, podílí se také na péči o zahrady. Pro ně je pracovní oblečení darem z nebes,“ vysvětlil ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger.

Další oblečení půjde do sociálního šatníku, který Charita celoročně provozuje a jehož zaměstnanci dohlédnou, aby si věci rozdělili ti skutečně nejpotřebnější, hlavně matky samoživitelky nebo chudé rodiny s dětmi.

„Hlavně před zimou se nám budou nové zásoby hodit,“ poděkoval šéf Charity s tím, že zapojení zaměstnanců dvojnásobně předčilo jeho očekávání.

„Provětrat šatník a nepotřebné kousky věnovat neziskovým organizacím považuji za ten nejjednodušší způsob pomoci, ke které se může přidat každý z nás,“ uvedla členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

Skupina ČEZ a její provozy v regionech dlouhodobě podporují neziskové organizace ve svém okolí. Již tradičními se staly různé charitativní sbírkové akce či velikonoční a vánoční trhy, při kterých organizace nabízí své výrobky.

Neméně významná je přímá pomoc při takzvaných dobrovolnických dnech, které ČEZ pro své zaměstnance organizuje.

Dalším prvkem pomoci se staly „charitativní snídaně,“při kterých si zaměstnanci nakupují produkty chráněných pracovišť regionu. V Zábřehu se letos uskutečnila taková snídaně poprvé, a protože se setkala s mimořádně dobrým ohlasem, chystá se na letošek ještě jedna – právě s Charitou Zábřeh a v její prospěch.