Radnice je kvůli rekonstrukci Masarykova náměstí prázdná. Celé vedení je přestěhované do budovy Pentagonu nad městem. Stavbaři proto mají volné ruce k práci.

„Bude se opravovat celé první patro. Vznikne zde konečně sociální zařízení, vymění se rozvody vody, topení, elektřiny, podlaha, která je ze třicátých let a nábytek,“ přiblížil v kostce chystané práce místostarosta Jeseníku Vladimír Cupal (nez.).

Projekt počítá s odstraněním příček. Nově v prvním patře budou pouze kanceláře starosty, místostarostů, tajemnice. Zázemí zde bude mít i vnitřní oddělení starosty.

Přízemí se opravovalo v roce 1985, tady zasáhnou zedníci jen do sociálního zařízení. Rozdělí dámské a pánské toalety, které mají zatím společné prostory. Do přízemní kanceláře se vrátí matrika.

Pětimilionový balík by měl vystačit i na výměnu oken a natření fasády. „Řešíme, zda výměnu oken ano nebo ne a jak. Mezi nabídkami je velký rozptyl od osmi set padesáti korun po dva miliony dvě stě tisíc korun. Přiznám se, že takový rozdíl nás hodně zarazil,“ řekl Cupal.