Objem prostředků je velký jen zdánlivě. Na kvalitní rekonstrukci zdevastované příhraniční cesty, která má být jedním z hlavních přivaděčů kamionů k připravovanému obchvatu Javorníku a odtud k hraničnímu přestupu v Bílém Potoce, by byl zapotřebí minimálně dvojnásobek.

„Tento úsek je dlouhý a navíc ve špatném stavu. Peníze nestačí na celkovou opravu. Proto se opraví jen nejhorší úseky,“ řekl Ladislav Růžička, vedoucí oddělení silničního hospodářství z Krajského úřadu Olomouckého kraje. Zdůraznil však, že i tak motoristé pocítí zlepšení. „Stav komunikací určitě zlepší,“ dodal Růžička.

Opravy se už nemohou dočkat ve Vidnavě. „Cesta je opravdu v dezolátním stavu. Na opravu čekáme desítky let. Myslím si, že jde o nejhorší komunikaci na Jesenicku,“ řekla o stavu vozovky starostka Vidnavy Eva Pavličíková, která vítá jakékoliv zlepšení stavu.

Příhraniční silnice je spojnicí do Javorníku a v opačném směru nejkratší cestou do Jeseníku.

„Po této cestě jezdí stále více kamionů. Potkat se zde s kamionem v zimě, je hodně nebezpečné. Proto vítáme každý opravený kilometr silnice v tomto našem zapadlém kraji. Doufám, že to pěti kilometry oprav neskončí. Všichni odtud jezdí za prací a kvalitní cesty jsou pro nás tím nejdůležitějším,“ dodala Pavličíková.