Modernizace bude spočívat v opravě střechy, zateplení a výměně oken a vytápění. Také se zlepší zázemí pro kuželkářský klub. Všechny tyto stavební práce jsou plánované od dubna do konce června.

„Po letech, kdy byla kuželna v nevyhovujícím stavu, dostane konečně kuželkářský klub důstojné zázemí pro svoji činnost. Finanční prostředky jsou za tímto účelem vyčleněny v rozpočtu města,“ uvedl zábřežský starosta František John.

Ve veřejné soutěži na dodavatele stavby vyhrála zábřežská firma Pohl Invest. Rozpočtovaná cena přesahovala sedm milionů korun, zhotovitel nabídl šest a půl milionu korun.

Město má dále ve svém rozpočtu vyhrazenou vyčleněnu částku 3,5 milionu korun na rekonstrukci běžecké dráhy a atletických sektorů stadionu. Pětimilionovou dotaci už přislíbil na tento účel Olomoucký kraj, přispěje i ministerstvo školství. Radnice také tento rok počítá s dobudováním BMX parku v areálu lomu.

„Další sportovní investice, například skatepark a parkourové hřiště, jsou ve fázi projektové přípravy,“ uvedla mluvčí radnice Lucie Mahdalová.