Práce započatá začátkem července přitom má být hotova už 10. srpna.

Pohled na rozestavěné pódium nenapovídá tomu, že by už brzy mělo poskytnout prostor pro představení zahraničních folklorních souborů, stavbyvedoucí však říkají, že termín dodrží.

„V úterý se bude betonovat nová železobetonová deska pódia, zbývá ještě dodělat štukové omítky a nátěry. Do pátku bychom měli být s pracemi hotovi,“ řekl stavbyvedoucí Vladimír Kreuziger. Ani ředitelka festivalu Libuše Drtilová se neobává, že by se opravy nepodařilo dokončit včas a zpoždění by způsobilo komplikace.

„Občas chodíme kontrolovat, jak oprava pokračuje, a starostou mi bylo řečeno, že do začátku festivalu bude vše připraveno, takže mohu klidně spát,“ uvedla Drtilová. Letní divadlo bude po skončení dlouho plánovaných oprav moci opět sloužit k pořádání kulturních akcí.
V suterénu pod pódiem, odkud byly přestěhován výtvarný a keramický ateliéru do budovy na Komíně, vznikne čajovna a programový klub, který dostane na starost zastupitelstvo dětí a mládeže. Opravy by se mělo dočkat také stupňovité hlediště, ale jeho rekonstrukce je zatím jen v plánu, byla by totiž velmi drahá a přestavba by pozměnila vzhled prostoru.