Neštěstí se stalo v budově polikliniky v Dukelské ulici. „Naše posádka se k muži nemohla dostat. Podařilo se nám to poté, co přijeli hasiči a uvolnili výtah. Opraváři jsme však už nemohli nijak pomoci. Lékař pouze zjistil, že utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ řekl Jan Weinberg z krajské záchranné služby.

Neštěstí se stalo kolem třetí hodiny odpoledne. „Opravář měnil venkovní dveře zdviže ve sklepě budovy. Ve chvíli havárie stál na žebříku. Jedoucí kabina jej k němu přimáčkla,“ sdělila mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová. Muž utrpěl těžké zranění hrudníku. Okolnosti tragédie policie vyšetřuje. „Byl přizván soudní znalec z oboru zvedací techniky. Zároveň byla nařízena pitva zemřelého,“ dodala mluvčí policie.

Na Šumpersku při úrazu ve výtahu záchranáři asistovali před rokem. Případ ale tehdy skončil šťastněji. V jednom ze starších panelových domů v kabině výtahu si zaklínil nohou šestiletý chlapec. Kabina totiž nebyla zajištěna vnitřními dveřmi, a tak se několikacentimetrová skulina, do které klučina strčil špičku boty, stala málem osudnou. Hasiči museli hocha vyprostit pomocí hydraulických kleští. Chlapec skončil se šokem a pohmožděnou nohou v nemocnici.