V pondělí začala druhá etapa rekonstrukce Lipovské ulice a stavaři se pouští i do Bezručovy ulice.

„Bohužel, v Bezručově ulici se nám sešlo více projektů najednou. Bude se dělat rekonstrukce plynu, dešťové kanalizace, oprava a výstavba chodníků a dělat se budou i nové přechody. Po těchto pracích nás čeká frézování asfaltu a pokládka nového povrchu. Bude to pro nás pro všechny hodně náročné,“ informoval místostarosta Jeseníku Vladimír Cupal (nez.).

Hlavně v Bezručově ulici očekává město velké problémy. Denně tudy projede přes šest tisíc aut, z toho velké množství kamionů směřujících na Ostravu nebo do Polska. V ulici stojí dva supermarkety, takže obchodníci budou mít problémy se zásobováním a hlavně v dopravní špičce se na silnici budou tvořit dlouhé kolony.

„Bude nutné, aby chodci i řidiči sledovali pečlivě dopravu. Práce se budou dělat po sto padesátimetrových úsecích, kde bude jen jednosměrná doprava. Nejsou zde chodníky, proto bych všechny vyzval, aby Bezručovu ulici využívali co nejméně. Doporučil bych jim využívat raději Husovu ulici,“ řekl Cupal.

Bezručova ulice je nebezpečná. Do křižovatky před supermarketem Lidl ústí od sídliště Seifertova ulice. Chybí tady ale přechod pro chodce a dostat se k obchodu je kvůli husté dopravě těžké. Od supermarketu Billa až po Českou Ves zase nevede žádný chodník.
To vše se má změnit. Město v projektu za dvanáct a půl milionu korun počítá s rekonstrukcí starých a výstavbou nových chodníků, v ulici přibudou i nasvícené přechody.

Místní obyvatelé mají sice ze stavby obavy, úprav se ale nemohou dočkat.

„No hurá. Konečně. Na chodník tady čekáme dlouho. Nejhorší je to v zimě, kdy kvůli sněhu musím chodit po silnici. Než se mi s malou podařilo dojít do obchodu, tvořila se za mnou kolona aut, protože mě neměla kde předjet,“ řekla Lucie Navrátilová.

Svou malou dcerku si netroufne kvůli odlétajícímu štěrku od kol aut pustit z náručí.

„Já opravy vnímám pozitivně. Jakékoliv úpravy vždy přináší problémy, ale když je výsledkem lepší komfort, je třeba přinést oběti,“ přidal se další místní občan Zdeněk Čábelka.