Část Mohelnice bude bez proudu

Mohelnice – Bez elektřiny budou ve čtvrtek 24. listopadu lidé v jižní a jihovýchodní části Mohelnice. Proud nepůjde od osmi do šestnácti hodin v ulicích Dolní Krčmy, Slunečná, U Slunce, Generála Svobody, U Hřiště, Krále Ječmínka, Krátká, Polní, Jižní, U Potoka a Luční a v části ulic Masarykovy, Adolfa Kašpara, Boženy Němcové, Komenského, Závodní, Olomoucké od Střední průmyslové školy elektrotechnické a sportovní haly po odbočku na Křemačov a také na čerpacích stanicích Benzina na hlavním tahu z Olomouce na Šumperk a Hradec Králové. Důvodem jsou nezbytné práce na údržbě zařízení distribuční soustavy. Stejná odstávka se bude opakovat v totožném čase i ve středu 30. listopadu­. (mik)

Ve Zvoli chystají vánoční výstavu

Zvole – Nasát atmosféru nadcházejícího adventu mohou lidé, kteří se vydají v pátek 25. listopadu do klubu důchodců ve Zvoli. Připravili tam vánoční prodejní výstavu. Návštěvníci si mohou vystavené dekorace na místě zakoupit, případně jen načerpat inspiraci nebo se naladit na vánoční notu. Otevřeno bude od devíti do sedmnácti hodin. (mik)

Středověký ples oživí šermíři i břišní tance

Zábřeh – Zajímavou akci, která se ponese v duchu středověku a historie, bude hostit v sobotu 26. listopadu Katolický dům v Zábřehu. Od dvaceti hodin se zde uskuteční už sedmý Středověký ples aneb Mumraj doby středověké.

„Jako každý rok se i letos návštěvníci mohou těšit na šermířská vystoupení a dobové tance. Kromě toho chystáme také ukázku břišních tanců, diodovou show, bohatou tombolu i jedno překvapení večera. Na plese rádi uvidíme návštěvníky v historických kostýmech, které ale nejsou podmínkou," pozval k účasti Jan Mlčoch, předseda spolku Tunkl production, který ples pořádá spolu se Šermířským spolkem Šumperk.

Na plese vystoupí kapely Turdus z Plzně a Mefisto z Mohelnice. Vstupné je sto třicet korun na místě a rovnou stokorunu v předprodeji. Lístky je možné zakoupit v zábřežském infocentru. (mik)

Charitativní akce podpoří Domov Paprsek

Olšany – Klienti domovů pro mentálně postižené se sejdou s přáteli na pátém společenském večeru Domova Paprsek v Olšanech. Charitativní akce se koná v pátek 25. listopadu od šestnácti do dvaadvaceti hodin v sále jídelny Olšanských papíren. Doplní ji výstava fotografií Jindřicha Štreita z kolekce Držme spolu a bublinová show. K tanci a poslechu zahraje kapela Postylion. Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek organizátoři věnují Domovu Paprsek. (mik)

Ve Štítech představí Vánoce v Evropě

Štíty – Vánoční tradice v zemích Evropské unie představí v pondělí 28. listopadu v zasedací místnosti Městského úřadu ve Štítech. Prezentaci připravilo Eurocentrum Olomouc. Její součástí bude i soutěž o nejkrásnějšího perníkového anděla Evropské unie. Perníčky k nazdobení bude připravené na místě. Vstup je zdarma. (mik)

Opravy silnic omezí provoz

Šumpersko – Dokončovací práce po modernizaci železniční tratě z Bludova do Hanušovic v nadcházejících týdnech omezí dopravu na několika úsecích. Kvůli opravě povrchu bude uzavřená místní komunikace vedoucí podél trati z Bohutína do Bartoňova. V Pražské ulici v Hanušovicích pak bude rychlost omezená na třicet kilometrů a provoz budou řídit pracovníci stavby, stejně jako u přejezdu v Bohutíně. Termín omezení je stanovený od pondělí 28. listopadu do neděle 11. prosince. (mik)

Ve dvou obcích nepůjde elektřina

Horní Studénky, Zborov – S přerušením dodávky elektrické energie by měli v úterý 29. listopadu počítat lidé v Horních Studénkách a Zborově. Obě obce budou bez proudu od osmi do třinácti hodin kvůli pracím na údržbě zařízení distribuční soustavy. (mik)

V Moravičanech chystají sbírku pro potřebné

Moravičany – Pomoci potřebným mohou lidé v Moravičanech. Diakonie Broumov, která poskytuje sociální služby pro občany na okraji společnosti, vyhlásila sbírku použitého oblečení, obuvi, domácích potřeb, lůžkovin, přikrývek a hraček. Věci zabalené do igelitových pytlů či krabic mohu zájemci donést v úředních hodinách od středy 30. listopadu do úterý 6. prosince na místní obecní úřad. (mik)

Lesnice bude mít nový územní plán

Lesnice – Nový územní plán pro obec Lesnice připravuje nyní Městský úřad v Zábřehu. Veřejnost se může s návrhem zadání strategického dokumentu seznámit na odboru rozvoje a územního plánování zábřežské radnice, a to v pondělí a středu od 7.30 do 17 hodin, po domluvě i mimo úřední dny, a to do 9. prosince. V elektronické podobě je návrh zveřejněný na webových stránkách města Zábřehu v sekci územní plánování pod odkazem Projednávané návrhy a změny ÚP. Do 9. prosince může každý u pořizovatele uplatnit písemné připomínky k návrhu. (mik)

V Lošticích chystají změnu v dopravě

Loštice – Změny v dopravě v Moravičanské a Sokolské ulici připravuje radnice v Lošticích. Spojovací komunikace mezi oběma ulicemi naproti vyústění ulice Jižní má být nově jednosměrná ve směru k Sokolské ulici. Přibude zde také dopravní značka, která umožní parkování s částečným stáním na chodníku. Podobnou změnu chystá město i v takzvané Malé Jevíčské. Ta má být jednosměrná ve směru z centra. Nyní běží u obou návrhů správní řízení. Pokud nebudou připomínky, vydá příslušný úřad rozhodnutí v prosinci. (mik)