Hasiči v Ostružné dosud využívali zbrojnici za železničním podjezdem. Od loňska mají novou cisternu, jenže ta se do původní budovy nevešla.

„V dosavadní hasičárně jsme nemohli mít žádné vybavení. Kromě garáže tam nebylo žádné zázemí. I oblečení jsme měli doma,“ popsal starosta ostruženských hasičů Oldřich Balatka.

Nová zbrojnice vyrostla na okraji obce v sousedství kostela. V jejím přízemí se nachází garáže pro cisternu, druhý zásahový automobil a odklízecí techniku a také šatna, sprcha a toalety.

Hasiči v Ostružné ročně vyjíždějí k necelé desítce zásahů, pořádají rovněž obdobný počet společenských akcí. V obci jsou totiž jedinou společenskou organizací. Proto je součástí zbrojnice sál v prvním patře.

„Je to školicí středisko, společenská místnost. Děvčata tady mohou cvičit, tancovat. Nemáme kulturní dům, takže se tu mohou pořádat oslavy narozenin a podobně. Zároveň je to zázemí pro případ povodně či jiné katastrofy,“ přiblížil starosta obce Roman Roušal.
Zbrojnici začali stavbaři budovat loni na podzim, před několika dny prošla kolaudací. Akce vyšla na jedenáct milionů korun, pět získala samospráva z dotací.