Akce se uskuteční v Dolním Bušínově u dolní přehrady Na Jahodné. Začátek je v půl druhé, otužilci se ponoří do chladných vod o půl hodiny později. „Už v minulém roce se nám potvrdilo, že je zimní otužování oblíbenou aktivitou. Loni se Bozeňovských ledů zúčastnilo sedmdesát plavců a plavkyň. Nejstaršímu z nich přitom bylo sedmašedesát let," řekl Lukáš Drlík ředitel Sport & Relax areálu Bozeňov, který akci pořádá spolu s Plaveckým klubem Zábřeh.

Zábřežští plavci doufají, že se do vody ponoří i někteří diváci. Loni jich přihlíželo několik stovek. „Minulý rok dosahovala teplota vody 3,8 stupně. Jsme tedy zvědaví, čím nás letošní zima překvapí," dodal člen Plaveckého klubu Zábřeh Bohumil Molek.

Celé odpoledne bude připravená zábava nejen pro plavce, ale i pro ty, co je přijdou povzbudit. Chybět nebude soutěž o nejlepší plavecký kostým ani opravdový vodník, který bozeňovské akce každým rokem provází a hlídá zábavu u vody. Krátký zábavný program nachystali organizátoři i pro děti.

Pro každého otužilce bude připravený malý dárek a celým odpolednem bude provázet moderátor. „Všichni otužilci i diváci se budou moci po konci akce přesunout do restaurace, kde mohou ochutnat speciality české kuchyně", dodal Lukáš Drlík.

Do Dolního Bušínova se diváci i plavci dostanou nejlépe autem ze Zábřehu. Parkoviště je přímo u Wellness hotelu Bozeňov nebo přímo pod přehradou. Trasa k přehradě bude vyznačená směrovkami.