Akce navazuje na loňský nultý ročník, kterého se zúčastnilo osmnáct plavců a plavkyň. Zároveň půjde o rozloučení otužilců z Plaveckého klubu Zábřeh s úspěšným letošním rokem, ve kterém získali zábřežští plavci třetí místo v Zimním poháru v plavání.

„Minulý rok se na břehu nádrže setkala výborná parta lidí, proto jsme se rozhodli udělat z tohoto podniku tradici. Účast nám přislíbil dokonce i opravdový vodník," pozval k účasti Bohumil Molek z Plaveckého klubu Zábřeh.

Organizátoři doufají, že do ledové vody se ponoří i někteří z diváků. Loni se připojili čtyři odvážlivci z řad přihlížejících. Pro každého otužilce bude připraven dárek, celé odpoledne zakončí ohňostroj.

K dopravě ze Zábřeha do Dolního Bušínova mohou zájemci využít autobus, který bude odjíždět v poledne od sportovního stadionu a o pět minut později od bazénu. Účastníky dopraví k parkovišti naproti restaurace Bozeňov, odkud je to k horní nádrži zhruba dvacet minut pěšky po modré turistické značce směrem na Maletín. Trasa bude vyznačená i směrovkami. Zpět do Zábřeha se autobus bude vracet ve večerních hodinách.