„Rádi bychom ocenili odvahu a ochotu pomoci zatím neznámého muže, který byl přímo u této nešťastné události. Pokud jste to právě vy, prosím, kontaktujte jesenickou policii,“ prohlásila mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Zachránce dokázal během chvíle zareagovat a poskytnout první pomoc zraněnému cyklistovi. „Ten měl velmi ošklivé zranění a neznámý muž musel držet prsty v ráně, aby nevykrvácel. Právě v takových situacím každá minuta do příjezdu rychlé záchranné služby bývá věčností. V tomto případě ale odvážný zachránce udržel chladnou hlavu a dokázal tak zachránit lidský život,“ řekla Neubauerová.

Hledaný zachránce se projevil jako pravý hrdina. Jakmile dorazila na místo záchranka a lékaři si převzali zraněného, zmizel jak pára nad hrncem.

„Muž byl ve věku okolo 45 let, vysoký přibližně 175 centimetrů s velmi nakrátko ostříhanými vlasy,“ přiblížila podobu muže mluvčí.

Nehoda se stala v úterý krátce po 16 hodině v ulici Otakara Březiny v Jeseníku. Dvacetiletý mladík z třicet kilometrů vzdáleného Javorníku, který nemá zkušenosti s řízením a testy u něj ukázaly přítomnost marihuany, ukradl odemknutý vůz a pokoušel se odjet. Po nastartování narazil do svodidel a hned nato najel do devětačtyřicetiletého cyklisty z České Vsi, který leží s těžkými zraněními a v umělém spánku v nemocnici v Ostravě.