Park, který leží v osadě Horní Fořt, je v katastrofálním stavu. To chce obec za pomoci Brontosaurů změnit. „Nejdříve upravíme terén, na podzim z peněz od Evropské unie vysadíme stromy a keře,“ uvedl ekolog Martin Míček z Hnutí Brontosaurus.

Radnici v Uhelné se zápal dobrovolníků líbí. V sousedních Vlčicích se totiž mohou pochlubit opraveným zámeckým parkem. Obě místa by se dala propojit naučnou stezkou.

„Jejich aktivitu s radostí vítáme. Byli bychom rádi, kdyby nám Brontosauři pomohli i s opravami okolí lomu Pelnář,“ řekl starosta Uhelné Ludvík Juřík (KDU-ČSL).

Dotace má pomoci vdechnout nový život i starobylému sadu v zaniklé osadě Na Zastávce. „V tomto případě máme výhodu, že se lidé z Uhelné už sami začali starat o toto místo, začali kosit trávu a prořezávat stromy a máme šanci, že ani naše práce nepřijde vniveč,“ prohlásil Míček.

Vzaniklém sadu je podle něj několik zajímavých exemplářů. „Objevili jsme tu staré krajové odrůdy, je to cenný genofond, který rozhodně budeme ještě zkoumat,“ dodal ekolog Míček.