„Skutečně zvažujeme, že oslovíme výtvarníky, kteří se graffiti zabývají. Jejich práce by ovšem měly být na úrovni kvalitního street artu," sdělil tajemník šumperské radnice Petr Holub. Dalším možným řešením je nechat betonový skelet obrůst popínavou zelení.
Betonová stavba, která radnici přišla na téměř dvaadvacet milionů, vyřešila u panelákového bloku dlouhodobý problém s parkováním.

„Hezké to sice moc není, ale účelné ano. Pokud by šedou barvu nahradila graffiti, nemuselo by to vypadat špatně. Jen se divím, že tu sprejeři ještě neřádí," řekl Jiří Pavlík, který ve Finské ulici bydlí. Obavy, že motoristé nebudou chtít kvůli vandalům parkovat v přízemní části, se zatím nenaplnily a nové odstavné plochy bývají plné. Spodní část parkovacího domu je kvůli bezpečnosti osvětlená, čidla reagují na pohyb.

„Kapacita je nyní dostatečná, proto zvažujeme, že zrušíme podélné parkování na komunikaci před prodejnou Hruška. Pokud po obou stranách stojí auta, obtížně se vyhýbají autobusy, chodci mají navíc omezený výhled," konstatovat Petr Holub.
Poschoďové parkování v Temenici postavila bruntálská firma Kareta, která v soutěži nabídla nejnižší cenu. Ve finále ale radnice zaplatí ještě méně, než počítala. Stavebníci totiž nedodrželi termín a místo v půlce listopadu objekt předali až v prosinci. Město si tak naúčtuje penále za každý den prodlení.