Pavel Martínek do starostenského úřadu nastoupil po povodních v roce 1997, funkci zastával čtvrté volební období.

„Odvolání jsem nečekal. Určité neshody v zastupitelstvu byly, nezdály se mi ale natolik závažné, nezachytil jsem signály, že se něco takového připravuje. Vidím za tím spíš osobní antipatie ze strany některých zastupitelů," řekl Pavel Martínek.

Pro odvolání Pavla Martínka zvedlo roku sedm členů zastupitelstva, naopak proti byli čtyři. „Problémy mezi námi a starostou byly dlouhodobé, nejzávažnější bylo, že o řadě věcí jsme se dozvídali až zpětně a to i například o uzavírání úvěrových smluv, které považujeme pro obec za nevýhodné. Také některé ceny za investiční akce obce považujeme za předražené," konstatoval zastupitel Pavel Tříska.

Jaroslav Sembdner s německým ovčákem Donem.Novým starostou Loučné nad Desnou se stal Jaroslav Sembdner, který tak nyní musí skončit s prací u Horské služby Jeseníky. Jako profesionální záchranář a psovod řadu let sloužil na stanici na Červenohorském sedle. „Budu ve funkci jako uvolněný starosta, na obecní úřad nastoupím v pondělí. Co nejdříve chceme informovat obyvatele Loučné nad Desnou, o důvodech, které k odvolání Pavla Martínka vedly. A to velmi racionálně, bez jakýchkoliv emocí," sdělil Sembdner.

Pavel Martínek zůstává řadovým zastupitelem a také mu zůstává post radního Olomouckého kraje. Za sociální demokraty kandidoval i v loňských parlamentních volbách, poslanecký mandát ale nezískal jen těsně. Zda  Pavel Martínek půjde do bude kandidovat v komunálních volbách, které se budou konat letos v říjnu, netuší. „Nyní si musím především najít práci, o komunálních volbách ještě nepřemýšlím," dodal Pavel Martínek.