„Rada zatím zcela nevyloučila ani postupné opravy v případě, že se nepodaří získat prostředky z dotací či jiných zdrojů. Úplně jasno by tak mělo být až koncem roku 2007,“ informoval mluvčí radnice Milan Kratochvíl. Celková rekonstrukce by si vyžádala asi sto milionů korun. Částku ale upřesní až další posudky. Bude to především statický průzkum vany bazénu. Odpověď na otázku, zda bude možné vanu zachovat, anebo je nezbytné položit novou, totiž podstatně ovlivní nejen náklady, ale také dispoziční řešení bazénu.

Poptávkové řízení na dodavatele připraví pro město společnost Inženýrské služby Hradec Králové. Důvodem je podle slov starosty Zábřehu Zdeňka Koláře (ODS) snaha zajistit větší průhlednost celého řízení a předejít případným pochybnostem. Zábřežská sportovní, která bazén provozuje, má devatenáct zaměstnanců. Velká část z nich je v současné době doma a pobírá osmdesát procent platu. Co s nimi bude dál, to zatím nikdo nedokáže říci.

„Bude to jasné až koncem roku, kdy už budeme vědět, zda město má na celkovou rekonstrukci, anebo půjde cestou menších oprav za pochodu,“ řekl Kratochvíl.