Peter Freestone se z úspěšné kariéry garderobiera Královského baletu v Londýně vypracoval ke dvanácti letům ve službě u jedné z největších legend světové hudební scény. S Mercurym zažil šťastné i tragické momenty. Od prvních šňůr po USA přes legendární charitativní koncert Live Aid v londýnském Wembley až po jeho tragický konec.

„Toho všeho byl Peter Freestone součástí a je mi velkou ctí, že přijal naše pozvání a o své osobní zkušenosti se podělí se šumperskou veřejností,“ uvedl dramaturg domu kultury Ondřej Procházka.

Natáčení pohádky Princezna zakletá v čase na hradě Bouzov v říjnu 2019
Pokračování hitu Princezna zakletá v čase budou točit na Bouzově a v Sobotíně

Peter Freestone nechyběl ani při natáčení oscarového snímku Bohemian Rhapsody. Byl pravou rukou režiséra Bryana Singera, a to hlavně proto, aby byla Freddieho postava co nejautentičtější.

Před několika lety navázal spolupráci s českým zpěvákem a producentem Milanem Šatníkem, který vytvořil eduaktivní projekt Titanic Fredie Aids zaměřený na boj proti AIDS a jako jediný český herec si v snímku Bohemian Rhapsody také zahrál. Milan Šatník se svou kapelou Devinne Petera Freestonea v Šumperku hudebně podpoří.