Miss Zlatého moku je ojedinělý projekt. Spojuje dívčí krásu s oblibou českého piva a chmele. Každá z dívek vkládá do soutěže nejen své osobité půvaby, ale zároveň zastupuje značku některého z regionálních českých pivovarů.

V loňském pátém ročníku slavila velký úspěch studentka oboru propagační grafika na šumperské průmyslovce Monika Kobzová z Písařova. Sympatická černovláska zaujala čtenáře Deníku. Ti jí v internetovém hlasování poslali 14 628 hlasů, což Monice vyneslo titul Miss sympatie.

Na Miss zlatého moku se soutěží v několika kategoriích, ve kterých porota hodnotí vzhled dívky, sympatie, znalosti a dovednosti související s pivovarnickou výrobou a pivem.

„V rámci přípravy na finále soutěže dívka absolvuje několik návštěv v pivovaru, focení, instruktáže a závěrečné soustředění,“ uvedla mluvčí pivovaru Holba Hana Matulová.

Dívky se mohou do soutěže hlásit prostřednictvím e-mailu na adrese zikova@holba.cz do poloviny března. K přihlášce je nutné přiložit osobní životopis a dvě fotografie – jednu portrétovou a pak snímek celé postavy. Je nutné uvést také míry a váhu.

Slavnostní finále soutěže s vyhlášením Miss zlatého moku se uskuteční na podzim letošního roku v Žatci.

Články související s Monikou Kobzovou najdete ZDE