Veselá skupina kolařů dorazila na nádvoří pivovaru z Úsova. Po exkurzi zamířili zpět do Olomouce. Z batohu plného piv, který Petr Hejda dostal od ředitele Holby Vladimíra Zíky, byli všichni nadšení.

„Značce Holba jsme věrní, na cestě jsme zastavili v každé hospodě, která jí čepovala,“ řekl jeden z cyklistů. Další výpravu na kolech si parta naplánovala do Božkova, lihoviny z tamní likérky totiž nemohou chybět na žádném výletě.

Ročně hanušovický pivovar navštíví kolem pěti tisíc návštěvníků, největší zájem je v létě v době dovolených. Exkurze jsou atraktivní i pro cizince, kromě Němců a Poláků zde již prováděli Američany, Kanaďany i Australany.

„Prohlídka, která trvá necelou hodinu, začíná na varně. Ta tradičně sklízí největší obdiv, hned po ní následuje spilka. U nás jsou to otevřené kádě, kde pivo přirozeně kvasí. Téměř každý si tady vzpomene na známé postřižiny a koupel paní sládkové,“ vysvětlil Vladimír Zika. Exkurzi uzavírají ležácké sklepy a společné posezení při ochutnávce. Zájem je velký, proto je nutné prohlídku předem objednat.

Pivovar nyní pracuje v nepřetržitém provozu, přes letní sezónu vypomáhají také brigádníci. Na trhu je zájem nejen o osvědčené druhy, poptávka roste ale také po nealkoholickém pivu.