Z nádvoří pivovaru Holba v Hanušovicích jich většinou na kratší trasy o délkách deset a šestnáct kilometrů vyrazilo více než tisíc. Nejdelší trasa vedla ze Šumperka, odkud vyšlo 540 lidí a z Králík, kde na start přišly dvě stovky příznivců dálkových pochodů.

Milovníci dobrého piva a Jeseníků přijeli z celé republiky a dokonce nechyběli ani turisté ze zahraničí. Startovali nejen Slováci, ale také například Clara Oliveira z Portugalska.

Za svůj výkon si zaslouží zvláštní uznání nejstarší účastník pochodu Jan Aust ze Šumperka, který letos oslaví sedmaosmdesát let.

„Účast vysoko předčila naše očekávání. Přišlo téměř o osm set lidí více než loni a letošní čtvrtka se zapsala do historie jako rekordní. Zájem o akci narůstá a v příštím roce bude třeba zvýšit kapacitu, to znamená počet startovacích i občerstvovacích míst.“ řekla Lenka Kellerová z pivovaru Holba.

Pivovar letos připravil pro startující unikátní dárek Všechny potěšila originální malovaná sklenice s humorným motivem od Josefa Václavíka ze Šumperka, vyrobená v limitované sérii exkluzivně pro tuto příležitost, kšiltovka i pamětní list.

K dalším akcím, které Holba organizuje, patří dále Pivovarské slavnosti, které se budou konat začátkem září.