Letos se bude startovat přímo z nádvoří pivovaru a dalších dvou míst - náměstí v Králíkách a ze Šumperka od Středního odborného učiliště v ulici Generála Krátkého (u Kauflandu). Startující dostanou originální dárek - pivní sklenici limitované série vyrobenou exkluzivně pro tuto příležitost i občerstvení, děti pak kšiltovku a svačinku.

Je připraveno celkem pět tras o různé náročnosti a délce, mezi nimi tři nové, na které se turisté vydají poprvé. Patří k nim například okruh příjemných 16 kilometrů z pivovaru Holba přes Hynčice až na Lužnou a zpět do Hanušovic. Společný cíl je na nádvoří pivovaru, kde absolventi obdrží pamětní list a odznak Pivovarské čtvrtky.

„Akci připravujeme ve spolupráci s Klubem českých turistů. Trasy je zapotřebí nejen vhodně zvolit, ale také řádně označit. Každý startující dostane mapu s vyznačenou trasou včetně rozcestníků. Snažíme se, aby to byl nenáročný pochod krásnou přírodou Jeseníků,“ říká Lenka Krellerová z marketingu pivovaru Holba.

Účastníky pochodu čeká příjemné posezení na nádvoří pivovaru, kde se bude konat zábavné odpoledne s hudbou v podání country kapely Hubertus. Kromě dobrého piva a občerstvení jsou připraveny hry.

Svou kondici účastníci prověří na pěti značených různě dlouhých trasách v délce od 10 až po 22 kilometrů.

Trasy Pivovarské čtvrtky

Králíky - Hanušovice (22 km): Králíky - Svatá Trojice - Počátky - pivovar Holba, Hanušovice

Šumperk - Hanušovice (22 km) - nová trasa: Šumperk - Nové Domky - Městské skály - Osikov - Lužná - Nový
Hrad - pivovar Holba, Hanušovice

Hanušovice - Hanušovice (10 km) – nejkratší trasa: pivovar Holba, Hanušovice - Nový Hrad - pivovar Holba, Hanušovice

Hanušovice - Hanušovice (16 km) - nová trasa: pivovar Holba, Hanušovice - Hynčice - Rejchartické sedlo - Lužná - Nový Hrad - pivovar Holba, Hanušovice

Hanušovice - Hanušovice (20 km) - nová trasa: pivovar Holba, Hanušovice - Hynčice - Potůčník - Prameny - Rejchartické sedlo - Lužná - Nový Hrad - pivovar Holba, Hanušovice