Lidé se mohou těšit na piva z místního pivovaru, pivní soutěže i kapely No Name, Jelen nebo Lenny. Chybět nebude ani druhá stage s místními kapelami. Neodmyslitelnou kulisu dotváří horizont krásné jesenické přírody a samozřejmě hanušovické pivo.

Na hradě Bouzov se 6. dubna 2022 natáčela pohádka Princezna zakletá v čase 2. Herečka Natalia Germani a herečka Eliška Křenková.
Pohádka z Bouzova ovládla Netflix a má pokračování. Tvůrci odtajnili ukázku

„Letos jsme pro návštěvníky přichystali exkluzivní ochutnávku našeho speciálu – Svatováclavského ležáku za studena chmeleného 12%, který bude oficiálně v provozovnách až po Pivovarských slavnostech. Dalším lákadlem je náš šampion, Holba Šerák, rovnou z tanku. Pokud je ale vaším favoritem třeba Horská 10, Holba Premium nebo třeba Holba polotmavá 11, bude se vám na slavnostech líbit, protože na čepu budou všechny produkty z našeho sortimentu. Výjimkou není ani naše novinka – Holba Nealko,“ upřesňuje sládek hanušovického pivovaru Luděk Reichl.

Velká kotlina v Jeseníkách. Botanický výzkum v červenci 2022.
Ve Velké kotlině odhalili nové či desítky let nepozorované druhy

Na Pivovarských slavnostech, které proběhnou v sobotu 3. září od 13.00, sice hraje prim pivo, ale akci si užijí všichni, kteří mají rádi zábavu, hudbu i soutěže. Noční oblohu zase rozzáří ve 23.00 pestrobarevný ohňostroj. Vstupenky jsou k dostání na www.pivovarskeslavnosti.cz. V ceně je neomezená konzumace piv a vybraných nealko nápojů. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.