Pro kategorii Kombi byla stanovena trať Šumperk – Černá Hora – Šumperk v délce 305,6 kilometru. V nejkratším čase ji zdolal Tomáš Rendla ze Zbraslavic. Průměrná rychlost jeho kluzáku dosahovala přes 131 kilometry v hodině. Na dalších příčkách se umístili Jaroslav Tomaňa a Bronislav Smatana, oba rovněž ze Zbraslavic. Osmnácti závodníkům ale štěstí nepřálo. „Museli přistát v poli poblíž Šternberka. Byla tam bouřka, takže nemohli proletět nad otočným bodem,“ řekla mluvčí Aeroklubu České republiky Eva Maixnerová.
 
Přistání v poli se nevyhnula ani závodníkům další kategorie Klub, jejichž 211 kilometrů dlouhá trať vedla ze Šumperka na Klodzko, Poličku, Králíky a zpět na šumperské letiště.

„Poblíž Klodzka chyběly stoupavé proudy, takže na území Polska přistálo šest kluzáků. Pomocníci na šumperském letišti vzali pasy, připjali za auta transportní vozidla a jeli pro ně. Vraceli se až v noci,“ řekla Maixnerová. „Přistání v zahraničí neminulo ani Pavlínu Horáčkovou, která se jako jediná ze šumperského aeroklubu účastní mistrovství,“ sdělila Maixnerová.

Nejvíce bodů v kategorii Klub za první den nasbíral Ivan Novák z Ústí nad Orlicí, Roman Mraček z Plzně a Ivan Harašta z Karlových Varů. Pavlína Horáčková je zatím na pětadvacáté příčce.