Město Plzeň hned po povodních zapůjčilo Bernarticím malý terénní traktor. Už v září by měli zastupitelé Plzně rozhodnout o předání vozu do majetku obce.

„Vzhledem k velkému rozsahu škod způsobených povodní je město Plzeň připraveno poskytnout finanční dar jednoho milionu korun,“ řekl asistent náměstka primátora Plzně Martin Pytel. Radní už částku odsouhlasili, nyní musí o daru rozhodnout zastupitelé.

V Bernarticích jakoukoliv pomoc vítají. Když zdejší radnice dostala nabídku od města Plzně, chtěl starosta Bernartic nejdříve využít peníze na stavbu domu pro postižené rodiny. Při demolicích padlo k zemi osm domů.

„Stavba domu by trvala dlouho a ještě bychom potřebovali další miliony na dofinancování. Proto jsme se s vedením Plzně dohodli, že jejich dar využijeme ke stavbě mostu k našemu patnáctibytovému sociálnímu domu pro seniory,“ uvedl starosta Bernartic Mojmír Michálek.

„Už se pracuje na projektu a v průběhu října bychom chtěli začít se stavbou,“ řekl starosta. Podle odhadů by měl most stát dva miliony korun. Na dofinancování však obec nemá.

„Doufám, že potřebný milion korun získáme od ministerstva pro místní rozvoj,“ dodal Michálek.