Ve výběrovém řízení nabídl Skokan vyšší cenu než další podnikatel Miroslav Šebesta a jeho První zábřežská developerská. Zaplatí dvě stě dvacet korun za metr čtvereční, tedy o dvacet korun víc, než byla minimální cena požadovaná městem, a o osmnáct korun víc, než nabídl Šebesta.

Ten dodatečně nabídl radnici dar jeden a půl milionu korun, pokud by mu pozemky prodalo. Do městské kasy by tak celkem přitekla o více než milion korun vyšší částka. Názor, jak situaci vyřešit, rozdělil zastupitele na dva tábory.

„Jestli výběrové řízení shodíme, porušíme pravidla a vytváříme nebezpečný precedens. Do budoucna je to návod při dalších prodejích, že stačí nabídnout minimální cenu, a když se přihlásí víc zájemců, dodatečně pak licitovat a hledat, jak soutěž shodit,“ řekl zastupitel Martin Paclík (ODS).

Přidali se k němu například Pavel Zubík a Zdeněk David (oba nez.) nebo Lubomír Pek (KDU-ČSL).

Zrušit výběrové řízení a vypsat ho znovu naopak prosazovali například Jiří Černý nebo Milan Šebesta (oba KSČM).

„Ukazuje se, že ty pozemky mají mnohem větší cenu, než jsme mysleli. Město potřebuje peníze, tak prodejme Klotzmanku v dražbě,“ navrhoval neúspěšně Černý.

Před dražbou ale někteří zastupitelé varovali, aby se město vyhnulo tomu, co se běžně při veřejných dražbách děje. Obcházejí je spekulanti a od těch, kteří mají o pozemky skutečný zájem, inkasují desetitisíce za to, že se do dražby nakonec nepřihlásí.

Projekt Klotzmanky ležel dlouho u ledu, nikdo o něj nejevil zájem. Miroslav Šebesta ho začátkem letošního roku oprášil a oslovil radnici. Ještě před hlasováním se snažil zastupitele přesvědčit nahlédnutím do zákulisí sporu.

„Ivo Skokan je prostřednictvím Ivo Bezděka spojen s firmou Wanemi. Bezděk nás oslovil, chtěl jít do projektu s námi, to jsme odmítli. Řekl, že chce pozemky pro vedení firmy Wanemi, pak s námi uzavřel ústní dohodu, že do projektu nepůjdou. Jinak bychom nabídli vyšší cenu,“ prohlásil při jednání zastupitelstva Šebesta. „Je to nehorázná lež,“ kontroval z publika Ivo Bezděk.

Nový majitel pozemky od města koupí, zasíťuje je a rozprodá stavebníkům. Neúspěšný zájemce Miroslav Šebesta vlastní v lokalitě deset ze čtyřiceti parcel, projekt tedy nebude možné uskutečnit celý.