Budovaný areál v Dolní Moravě na hranici Olomouckého a Pardubického kraje již letos lyžařům nabízí dvě nové čtyřsedačkové lanovky i atraktivní novou sjezdovku.

V létě příštího roku má návštěvníkům sloužit také velké dětské hřiště, lanové centrum, horolezecká stěna, 15 metrová věž s lanovou houpačkou či horské káry. Turistům se otevřou také čtyři nové horské chaty s restauracemi.

V poslední etapě pak areál nabídne hostům luxusní čtyřhvězdičkový hotel, ten by měl provoz zahájit na jaře 2012.

„V Dolní Moravě vzniká ucelené a komplexní centrum turistického ruchu s celoročním provozem a řadí se tak mezi největší investice do turistického ruchu za posledních dvacet let v Česku," uvedl obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán.

„Od letošní sezony budou mít návštěvníci k dispozici dvě nové čtyřsedačkové lanovky, novou sjezdovku - ideální pro vyznavače carvingu a všechny, kteří mají rádi široký upravený terén,“ láká ředitel Palán.

Moravským unikátem bude sáňkařská osvětlená trať, na kterou si budou moci lidé v areálu vypůjčit bržděné saně. Trasa je kompletně zasněžovaná a měří dva a půl kilometru.

„Už teď jsme proinvestovali 467 milionů korun,“ upřesnil Palán.

Vizualizace nového čtyřhvězdičkového hotelu v areálu v Dolní Moravě
Vizualizace nového čtyřhvězdičkového hotelu v areálu v Dolní Moravě

Adrenalinové atrakce i v létě

Návštěvníci budou mít několik dobrých důvodů vracet se do areálu po celý rok, nejen v zimě. V průběhu příštího roku společnost spustí nejmodernější letní bobovou dráhu s celoročním provozem a lanové centrum s adrenalinovými atrakcemi.

„Návštěvníci budou moci zažít například adrenalinové skoky z patnáctimetrové věže na speciálním laně s bržděným dopadem. Součástí areálu bude dětské hřiště se spoustou herních a zábavních atrakcí, kde se budou děti cítit jako v ráji. Projekt totiž počítá především s návštěvami rodin s dětmi,“ prozradil Jiří Rulíšek, předseda představenstva SNĚŽNÍK, a. s.

Vizualizace nového čtyřhvězdičkového hotelu v areálu v Dolní Moravě
Stavba nového čtyřhvězdičkového hotelu v areálu v Dolní Moravě

Po dokončení druhé etapy budou do provozu uvedeny čtyři nové horské chaty s restauracemi, takže například na borůvkové knedlíky vyveze návštěvníky lanová dráha.

V rámci projektu má být v Dolní Moravě vytvořeno 50 – 60 nových stálých pracovních míst a stejný počet sezónních pozic.

Stavba dětského parku v Dolní Moravě
Nová čtyřsedadlová lanovka v areálu v Dolní Moravě

(kof, pal)