V sobotu se totiž v mariánskolázeňském divadle odehrálo republikové finále tohoto klání nejsympatičtějších maminek.

Druhá v pořadí skončila Gabriela Jandová z Českých Velenic s pětiletou dcerou Magdalénkou a třetí Monika Charvátová z Chomutova s dvanáctiletou dcerou Monikou.
Vladimír Kučera

Široký úsměv a rozzářené oči. Tak přijaly v sobotu odpoledne informaci o zisku titulu Missis 2010 České republiky dvě dámy Güttlerovy ze Šumperku – sedmatřicetiletá úřednice Dagmar a její čtyřletá dcerka Viktorka.

Šťastná maminka tří dětí soutěžící s tím nejmladším potomkem si v mariánskolázeňském divadle vysloužila bouřlivý potlesk zaplněného sálu. Ovace samozřejmě patřily i malé Viktorce.

„Do soutěže o nejsympatičtější maminku a dítě jsem nás přihlásila sama,“ uvedla Missis 2010 krátce po korunovaci. „Viktorka je doma totiž takový ďáblík, ale a na veřejnosti se moc předvést neuměla. V tomto klání však zabrala, její ostych zmizel. Musím před ní smeknout, úspěch je určitě tak z devadesáti procent její zásluha. Také skvělé obecenstvo v lázních nás vyburcovalo k dobrému výkonu.“

Viktorka byla při vyhlašování evidentně nesvá, později prozradila, že myslela na čelní umístění a když dlouho neslyšela svoje jméno, bylo jí smutno.

„Jak jsme se dozvěděly o vítězství, hned jsem očima v obecenstvu hledala tatínka,“ usmívala se.

V programu vystoupilo deset maminek s ratolestmi, moderátoři Martin Dejdar a Miloš Skácel. Své umění předvedli také Peter Dvorský, Jozef Malík, Jiří Korn + 4TET i populární Jana Kociánová. V publiku jako tradičně nechyběly děti z okolních dětských domovů.

V Mariánských Lázních v sobotu vygradoval již 17. ročník této charitativní soutěže, do které se letos přihlásilo více jak čtyři tisíce maminek s dětmi.

Organizátoři tohoto klání nezapomínají na potřebné - soutěž Missis za dobu své působnosti přispěla na katolickou charitu a dětské domovy více jak šesti miliony korun.

Dagmar a Viktorku Güttlerovy můžete vidět v akci prostřednictvím záznamu České televize, která bude na svém prvním programu vysílat Missis 2010 v sobotu 27. února od 15.30 hodin.