První díl zaznamenal od poloviny října téměř čtyři tisíce zhlédnutí. Jeho autoři si pohrávali s myšlenkou, že v budově straší duše zemřelých pacientů. Obcházeli budovu, vlezli do tmavých sklepů, zahlédli něčí siluety a zděšeně prchali pryč.

Druhý díl s názvem Sanatorium 2 - Našeptávání na děj plynule navazuje. Je to příběh chlapce, který na začátku sleduje video ze Sanatorky na počítači a čte si na internetu článek o filmu a pak se sám vydá strašidelné místo prozkoumat. Ze sklepa si přitom odnese jako suvenýr černobílou fotografii. Poté ho začnou pronásledovat duchové. V noci ho budí hluk, má noční můry, strach ho postupně ničí, opustí ho přítelkyně. Na konci si uvědomí, že příčinou je fotografie, a jde ji vrátit zpět.

„Tentokrát jsem velkou část filmu věnoval záběrům na různé části poničené budovy, je škoda, že takový kus historie Šumperka čeká demolice,“ řekl autor filmu Petr Vojáček. Natáčel ve stejných prostorách, kde vznikal i první díl: ve sklepech, které jsou na rozdíl od interiéru budovy přístupné.

Roli chlapce si zahrál Jan Čapek, ve snímku vystupuje ještě Monika Kuběnová, Vladimír Štaigl a Kjamuran Redžepi, s rekvizitami pomáhal Daniel Weinlich.

Na rozdíl od prvního dílu je film natočen v barvě a je dvojnásobně dlouhý, což mu trochu ubírá na dramatičnosti. „Obdivuji tu odvahu jít v noci do Sanatorky,“ napsal jeden z diváků v komentáři k filmu.