Areál Asturu praskal v sobotu 7. srpna ve švech, když na pódium vešla Aneta Langerová. Česká Superstar překvapila posluchače svou skromností.

Bez okázalosti předstoupila před stovky zvědavců i hvězda minulých pivních ročníků Michaela Závorová. Když v prvním kole zvítězila s časem 5,52 vteřin, měla sama na sebe zlost. „To je slabota. Nějak mi to nejde. Už jsem zvládla vypít půllitr piva za 3,59 sekund,“ nešetřila kritikou favoritka.

Před dalšími koly dokonce trpěla hlady, aby neměla plný žaludek a hladovka se jí vyplatila. Michaele Závorové se opět podařilo porazit všechny soupeřky s vítězným časem 4,55 vteřin.

Kdo by si myslel, že žena s nejrychlejším splávkem patří k pivařům, ten by se mýlil. „Asi mě tady berou jako alkoholika, ale já k alkoholu nemám žádný vztah. Nechutná mi. Já piji vodu, čaj a mléko, to mi chutná nejvíc,“ prohlásila Závorová. A její recept na vítězství? „Nejlepší je sníst před závody čtyři kopečky zmrzliny, abych si ochladila a osladila krk. Potom prostě přijdu, vypiju a vyhraju. Když už jsem vyhrála pětkrát, tak jsem chtěla zvítězit zase a povedlo se,“ dodala Závorová.

Tato žena prokázala, že má i pěknou páru. Tupláky piva udržela v napřažených rukou dvě minuty a čtyřiatřicet vteřin a stala se vítězkou i této silové soutěže.

V mužské kategorii pil pivo nejrychleji Jan Berešný, který půllitr vypil za 4,34 vteřin. Tupláky udržel nejdéle, a to šest minut a čtyři vteřiny, Antonín Kropáč.

Při pivních slavnostech také ženy a muži závodili ve stavění pivních přepravek. Nejvýše se dostal Pavel Mezihorák, který se vyšplhal na šestatřicet přepravek. Gabriela Janíková zvládla postavit věž z osmnácti přepravek.