Rekord Radka Pavlíčka z prvního ročníku recesistického klání překonal Juráš o čtyři metry.

„Kromě techniky a síly je potřeba srdíčko. Musí se házet srdíčkem,“ prohlásil Jan Juráš. Do lyžařského areálu Na Smrťáku, kde se závody konaly, se přišel jen tak odreagovat a pobavit, stejně jako dalších jednatřicet závodníků.

Majiteli areálu a zakladateli recesistického klání Emilovi Vodákovi se Juráš svým výkonem postaral o těžké sny.

„Nesu to velice těžce. Dnes jsem neměl evidentně formu,“ řekl se na oko nešťastně Vodák. Už od září musí profesor tělocviku jesenického gymnázia pracovat na své kondičce při výuce se svými studenty. Příští rok chce totiž titul mistra světa pro sebe.

Emil Vodák si v různých sranda akcích přímo libuje. V zimě pořádá Bikiny na sněhu, při kterých si někteří otužilci skočí i do bazénu. Hod sněhovou koulí pojal jako rozloučení s létem.

„Už jsme roupama nevěděli, co dělat. V zimě jsme se vyblbli dost a na léto jsme neměli nic,“ řekl Vodák. „Chtěli jsme něco, co by bilo do očí. A co chcete v létě dělat na vleku jiného, než házet sněhovou koulí?“ vysvětlil se smíchem druhý organizátor Tomáš Zečevič.

V sobotu 29. srpna se na svahu sešlo dvaatřicet závodníků, kteří se podle výšky a pohlaví rozdělili na šest skupin. Všem bez výjimky mrzly ruce, když si z mrazáku vybírali sněhové koule.

„Jsou to certifikované koule, tady vlastnoručně vyrobené šestnáctého ledna a druhého února,“ prozradil Vodák.

„Studí to hodně, ale na to se při hodu zapomene. Důležitý je pořádný odraz a technika, ale ta mi moc nejde,“ zhodnotila svůj výkon Eva Knoppová.

Recesi má ráda. „Protože se živím seriózně, tak odpočívám blázněním,“ přiznala profesorka jesenického gymnázia.

Náhodou se k závodu připletla Markéta Marečková. „Šli jsme na výlet a slyšeli, že se tady něco děje. Tak jsme se s manželem přihlásili. Je to zajímavá akce, která tu ještě nebyla,“ řekla Marečková.

Barvy rodiny nakonec hájila sama, její muž si při třetím hodu zranil záda.