Zatímco několikaměsíčního křížence bígla se pravděpodobně někdo zbavil, starší pes byl nalezen v úterý 27. dubna dopoledne ve Starobranské ulici a není ještě vyloučeno, že se s majitelem shledá.

„Štěně bez známky a čipu bylo nalezeno v Reissově ulici 25. dubna, zatím se nikdo nepřihlásil. Další pes se bezprizorně potuloval v centru města a kromě obojku také nemá označení. Jedná se o křížence, který je také v pokročilém věku, to může být také důvod, důvod proč ho někdo na ulici nechal,“ sdělil zástupce ředitele šumperské městské policie Martin Urbánek.

Jen za loňský rok se v kotcích městské policie vystřídalo skoro devadesát nalezených psů, jen necelá polovina se vrátila majitelům. Kromě několika čtyřnožců, kterých se již po několika dnech ujali noví majitelé, ostatní skončili v útulku.

„Velmi nám pomohlo povinné čipování psů, díky kterému majitele snadno dohledáme. Ale často se jedná o případy, kdy se neoznačených psů někdo pouze zbavuje, často se jedná právě o štěňata nebo staré psy. V několika případech jsme dokonce našli krabici s malými štěňaty, naposledy loni na břehu potoka Temenec,“ dodal Urbánek.

S jedním nejotřesnějších případů se strážníci setkali loni v lednu, kdy někdo dobrmana v tuhých mrazech uvázal ke stromu poblíž šumperské Koliby. Pes přežil jen náhodou, všiml si ho kolemjdoucí.