„Mottem přehlídky se stala recyklace, takže studenti k výrobě modelů použili velmi různorodé materiály. Během měsíce vytvořili třicet modelů, vše od návrhu až po zhotovení je jejich práce. Velmi je to bavilo,“ vysvětlila pedagožka Pavla Jarmarová.

Na přehlídkovém molu se objevily šaty zhotovené například z víček od pet lahví, odpadkových sáčků, materiálem dalších modelů se staly autobusové jízdenky, kosmetické čistící tampóny či nafukovací dětský bazén.

Na molu se objevila také finalistka loňského ročníku Miss Zlatého moku Monika Kobzová, která na šumperské průmyslovce obor grafický design studuje. Vzhledem k tomu, že loni reprezentovala hanušovický Pivovar Holba, její model byl zhotoven z pivních tácků.

Netradiční módní přehlídku studenti připravili v rámci projektu studentských firem, který má škola zavedený již několik let. Spočívá v tom, že studenti založí fiktivní firmu a na jejím chodu si vyzkouší úspěch svého podnikatelského záměru. Po roce získávání zkušeností firmu zruší.

„Jedna z fiktivních firem se zaměřuje na módu, takže studenti zhotovili modely, museli zorganizovat přehlídku a také se postarat o její propagaci. Z fotografií modelů pak vznikl kalendář, který nyní studenti nabízejí k prodeji,“ vysvětlila učitelka Marie Johnová, který má chod studentských firem na starosti.