Letošní speciální téma vedle běžného pánského a dámského účesu znělo: Žijeme punkem. V závěru česání to před zrcadly vypadalo jako ve filmové kostymérně žánru sci-fi.

„Největší strach jsem měla ze stříhání, ale poslední disciplína se mi líbila. Mohla jsem v ní naplno uplatnit fantazii,“ řekla autorka nejlepšího punkového účesu Barbora Valentová ze Šumperka.

O celkovém vítězství ale rozhodovala vyrovnanost v celé soutěži. Největší všestrannost předvedla Iveta Blažková, která na školu dojíždí z Moravičan. Byla první v dámském střihu a třetí v punku. Své punkové modelce namalovala na obličej obří pavučinu. Pro profesi kadeřnice se rozhodla na poslední chvíli, předtím o ní neuvažovala. V profesi se ale našla, doma už stříhá a češe celou rodinu a chystá se na nástavbové studium.

Punkové téma se většině ostatních dívek moc nelíbilo, raději mají společenské účesy, kde mohou učesat prakticky cokoliv.

„Účesy jsme trénovaly dva měsíce na praxi, barvení jsme provedly s denním předstihem, ale střih až naostro při soutěži. U punku platilo: tupírovat a tupírovat a pak lakovat, lakovat a lakovat, aby číro drželo,“ řekla Zdeňka Badalová ze Zábřehu, která skončila třetí.

U punkového účesu přidala modelce do vlasů i zavírací špendlíky, které nabarvila růžovým lakem, aby ladily s barvou vlasů.

Druhé místo obsadila Lenka Hamplová ze Zábřehu. I ona možná bude školu reprezentovat na celostátním kole, záleží na tom, kolik škol tam žákyně vyšle. Většinou jich soutěží až padesát a deset nejlepších postoupí ještě na soutěž Beauty Expo do Prahy.

„V minulých letech se naše žákyně v Lanškrouně pravidelně umísťovaly mezi prvními deseti a máme na kontě i vítězství,“ řekla vedoucí praxe Ivana Malá.

Nejlepší účesy

Zvrchu dolů: 1. místo Iveta Blažková, 2. místo Lenka Hamplová, 3. místo Zdeňka Badalová a Barbora Valentová a její nejlepší punkový účes

close zoom_in close zoom_in

close zoom_in close zoom_in