Takovou návštěvnost provozovatelé vleků už dlouho nepamatují.

Na návštěvnost si nemůže stěžovat Miloš Hladký z Miroslavi v Lipové – lázních, který pro přilákání lyžařů udělal maximum.

„Návštěvnost je daná cenou.. Mám nejlevnější lanovou dráhu v Česku. Za celodenní lyžování od devíti do osmnácti hodin zaplatí dospělí dvě stě devadesát korun a děti dvě stě padesát korun,“ prohlásil Hladký.

Podnikatel letos zavedl i další dvě novinky, parkování a skibus je zdarma.

„Uvědomuji si, že koupěschopnost lidí je malá. Raději jsem proto snížil ceny a mám plno,“ prozradil Hladký svou strategii, jak se vypořádat s finanční krizí. „Ano, je krize, ale já ji nepociťuji, ale to jen díky cenové relaci, kdy kvantitou mažu deficit,“ dodal Hladký.

Areál Miroslav je zaměřený hlavně na rodiny s dětmi. Snowboardisté se tady mohou vyřádit ve speciálně připraveném parku vybaveném překážkami.

„Je to tu úžasné. Pro mě je důležité, že je to uzavřený areál a děti odtud nemají kam utéct. Jsme tady od čtvrtku, ale přemlouvám známé, ať zůstaneme až do neděle,“ pochvalovala si lyžování na Miroslavi Silvie Fantová z Olomouce.

Návštěvnost si pochvalovali i majitelé dalších středisek.

„Je to paráda. Chvíli to vypadalo, že se lidé bojí mrazu a váhají s výjezdem do hor, ale teď už je návštěvnost slušná. Počasí je super a lidi si lyžování užívali,“ řekl s úsměvem majitel areálu Proskil v Branné Rostislav Procházka.

Vleky se naplno rozjely i na Pradědu. „Už je to lepší. Začínají lyžařské kurzy,“ řekla Marie Figurová. Handicapem pro nejvýše položené středisko v Jeseníkách jsou výborné sněhové podmínky, které mají i nízko položená střediska.

„Lyžaři raději zůstávají dole. Taky pociťujeme, že hosty odrazuje to, že musí jezdit kyvadlovou dopravou nebo platit nemalé peníze za propustku,“ dodala Figurová.

Klidný víkend měli i členové Horské služby Jeseníky.

„Návštěvnost středisek je vysoká. Během soboty jsme ošetřili patnáct lyžařů, naštěstí nešlo o nic vážného,“ uvedl šéf záchranářů Michal Klimeš.