„Práce pokračují rychle, myslím, že silnice bude otevřená ve čtrnáct nebo patnáct hodin,“ řekl hanušovický cestmistr Jiří Hanousek. „Ve čtvrtek jsem svoje lidi už nad ránem ze silnice odvolal, protože to bylo životu nebezpečné. Sám jsem se vrátil z kontrolní jízdy, otočil jsem u odbočky na Vojtíškov, protože jsem měl strach. Čekali jsme, až přestane sněžit a spadne všechno, co spadnout má.“

Stromy uvěznily techniku

Dvakrát se totiž během čtvrtku stalo, že technika zůstala uvězněná mezi dvěma polomy. Na silnici mezi Brannou a Ostružnou uvízl chemický sypač. Stromy se zřítily před ním i za ním, takže na místě tři čtvrtě hodiny čekal, než ho vyprostí hasiči. Stejně dopadlo auto s inertním posypem na Malé Moravě.

Nejvíce polomů, celé desítky, zatarasilo silnici mezi odbočkou na Vojtíškov a železničním přejezdem v Malé Moravě.

I přes značku se zákazem vjezdu v pátek dopoledne občas nějaké auto silnicí přes Malou Moravu projelo, řidiči pak nezbývalo, než počkat, až silničáři vyřežou a odstraní nakloněný strom, který chvíli před tím skáceli.

Železnice z Hanušovic je stále nesjízdná

Nesjízdná zůstává stále železniční trať z Hanušovic do Starého Města i směrem na Malou Moravu a Dolní Lipku, protože všechny stromy spadlé na kolejiště se ještě nepodařilo odstranit. Na Staré Město jezdí náhradní autobusy, směrem na Dolní Lipku náhradní doprava není, protože silnice je ještě stále uzavřena. „Předpokládáme, že obě trati budou zprovozněny v sobotu 17. října v poledne,“ řekla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.