Přestavba by měla být hotová v roce 2011, venkovní bazén zůstane již letošní léto zavřený.

„Stav i úroveň plaveckého areálu je poplatný době realizace, v současné době je již nemoderní a také nevyhovující pokud se týká hygienických požadavků technologie i vytápění. Cílem přístavby a rekonstrukce je zatraktivnit a rozšířit škálu služeb o nové atrakce a zážitky pro oddych a rekreaci místních obyvatel i návštěvníky,“ vysvětlil ředitel Podniků města Šumperka Luděk Šperlich.

Přestavba je rozdělena na čtyři etapy, jako první přijde na řadu přístavba vstupní haly. Hala bude prosklená a je v ní navrženo místo pro občerstvení.

Největší objem investic představuje následující etapa, kdy se bude stavět přístavba ke stávající bazénové hale. V ní bude relaxační zábavný bazén, v němž návštěvníci najdou řadu atrakcí. Součástí nového plaveckého centra bude také tobogán o délce nejméně sta metrů.

Vizualizace budoucí podoby areálu Na Benátkách

Rekonstrukce se dočká také prostor v prvním podlaží, v těchto prostorách by měl vzniknout wellness - saunový svět. Ten budou představovat suché i mokré sauny, kneipovy lázně, relaxační sprchy a ochlazovací bazén.

Vizualizace budoucí podoby areálu Na Benátkách

„Nebude se jednat o gigantický aquapark, ale i takto navrhované řešení bude pro město přínosem. Držíme se při zemi, provoz totiž musí být finančně únosný,“ podotkl šumperský místostarosta Petr Suchomel.

Vizualizace budoucí podoby areálu Na Benátkách

V původní podobě zůstane zachován pouze velký vnitřní bazén, který splňuje parametry pro závodní plavání. Výše vstupného bude na různých úrovních, nižší sazbu například zaplatí lidé, kteří si přijdou pouze zaplavat do největšího bazénu, ale ostatní atrakce navštívit nechtějí. Areál bude v provozu celoročně, provozovat ho budou Podniky města Šumperka.

Vizualizace budoucí podoby areálu Na Benátkách

Způsob financování není dosud definitivně jasný, je ale velmi pravděpodobné, že se šumperské radnici podaří získat dotaci.

Volné plochy, které zůstanou na místě venkovního areálu nezůstanou ladem, ale budou sloužit také pro relaxaci. Radnice v navazujícím projektu počítá s vybudováním sportovního areálu, kde najdou zázemí bruslaři in-line a skateboardisté, vyroste zde také lanové centrum.