„Sněhové podmínky jsou stejné jako před týdnem, nový sníh nepřipadl. V nejvyšších partiích leží kolem sto deseti centimetrů přírodního sněhu, navíc vlekaři stačili dosněžit během mrazů," řekl dispečer Horské služby Jeseníky Jaroslav Tejnský.

Hory jsou nyní plné lyžařů, ale řada z nich se také již při sportování zranila. „Denně zasahujeme u více jak desítky úrazů, v Karlově musel dvakrát po sobě přistávat záchranářský vrtulník. Vyzýváme proto návštěvníky k opatrnosti. Technický sníh je tvrdší a lyžaři by především neměli podceňovat rychlost na sjezdovkách," upozornil Jaroslav Tejnský.

Pro lyžařské areály je nyní vrchol zimní sezony. Například na sjezdovkách v karlovském údolí leží v průměru 70 centimetrů sněhu. Nadcházející víkend slibuje podle provozovatelů ideální podmínky pro lyžování, snowboarding i běžky. „V Jeseníkách je zima stále v plném proudu, v noci teploty klesají i k deseti stupňům pod bodem mrazu. To nám umožňuje připravit sjezdovky tak, aby se na nich dalo kvalitně lyžovat po celý den," uvedl Jaroslav Lukeš, vedoucí Ski areálu Myšák. Strojově upraveno je i více než 80 kilometrů běžeckých tratí v lesích nad Malou Morávkou a Karlovem. Další desítky stop zájemci najdou v okolí Paprsku.

„S návštěvností jsme spokojeni a podmínky pro lyžování stále nabízíme velmi dobré. Nejvíce lidí čekáme, až začnou jarní prázdniny v Brně," uvedl ředitel areálu K3Sport Petr Marek.

V Jeseníkách i nadále platí druhý lavinový stupeň a podle horských záchranářů zůstane zřejmě i přes víkend. Sněžení se očekává kolem tří stupňů nad nulou, příští týden se očekává sněžení.