Na hrázi rybníka bylo dopoledne živo. V sítích u výpustě se vlnily metráky ryb. „Je tam kapr a amur jako základní ryba, ale také štika. A také plevelné ryby, plotičky, karásci a střevlička východní,“ popsal rybí osádku ředitel divize živočišné výroby společnosti Úsovsko, která na rybníku hospodaří, Vladimír Diviš.

Kromě nevšední podívané si mohli příchozí rybu koupit, a to jak v živém, tak zpracovaném stavu. Nabídka občerstvení zahrnovala smaženého kapra a pstruha, ale i klobásu nebo guláš.

Výlov polického rybníka v sobotu 4. listopadu 2023.Výlov polického rybníka v sobotu 4. listopadu 2023.Zdroj: Deník/Petr Krňávek

Kilogram živého kapra vyšel na 115 korun, štiky na 299 korun. „Ceny máme stejné jako loni. Provozní náklady narostly, ale chceme, aby si lidé mohli rybu koupit. Uvidíme, jak nám vyjde letošní rok, a pak budeme uvažovat, zda další rok budeme muset zdražit, nebo ne. Nechceme zbytečně zvyšovat ceny,“ poznamenal Vladimír Diviš.

Polický rybník byl deset let prázdný, letošní sezona obnoveného provozu byla třetí v pořadí.

Výlov rybníku v Polici v sobotu 8. listopadu 2019.
Kapra na pekáč, hlavu na polívku. Vyhlášený výlov v Polici je zpět, po 10 letech

„Celý rybník se musel zrenovovat, vykácet náletové dřeviny. Po třech letech můžeme říct, že má dobrou úživnost. Hodně je odvislá od přítoku vody, takže od kyslíku. V době, kdy je přítok nízký, tu musíme mít aerátory. Nesmíme převýšit limit nátoku vody, musíme zachovat určitý průtok v potoce,“ popsal Vladimír Diviš.

O ryby při sobotním výlovu rozhodně nebyla nouze. Ty, které se neprodaly na místě, poputují na vánoční trh.

Byli jste na výlovu? Pošlete nám svoje fotky, videa nebo text z akce. Vaše příspěvky posílejte na adresu redakce.sumpersky@denik.cz nebo na ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý