Při první akci v Sokolské ulici, kde je povolená rychlost 50 kilometrů v hodině pro osobní auta a 40 kilometrů pro nákladní vozy, zjistili strážníci během půldruhé hodiny šest případů překročení rychlosti.

„V jednom případě, kdy jel řidič o dvacet kilometrů rychleji, než měl, byl přestupek vyřešen blokovou pokutou 2 500 korun a řidič přišel o tři body. V ostatních případech dostali viníci pokutu tisíc korun a přijdou o dva body,“ informoval mluvčí zábřežské radnice Milan Kratochvíl.

Při druhém měření na Postřelmovské ulici zastavili strážníci za dvě hodiny devět řidičů, kteří nedodrželi předepsanou rychlost. Tři z nich překročili rychlost o více než dvacet kilometrů.

Městská policie vlastní radar nemá. Město uzavřelo smlouvu na zapůjčení radaru se soukromou firmou. Systém zápůjček je finančně výhodný, protože město ušetří na prvotní investici.

Pořízení vlastního radaru by přišlo na 750 tisíc korun, zatímco při zápůjčce město jen získá. Do městské pokladny jde šedesát procent z vybraných pokut, čtyřicet procent dostane firma, která radar zapůjčila.

Související články:
Nový policejní zákon: městská policie může měřit dál
Strážníci nesmí měřit rychlost, ministr žádá změnu