Podařilo se mu napálit padesát prodavaček a servírek v prodejnách a barech obou krajů. „Bruntálští kriminalisté odhalili pachatele těchto podvodů,“ potvrdila Pavla Tušková, mluvčí bruntálských policistů.

Muž vždy oklamaným namluvil, že se předem dohodnul s majitelem provozovny na dodávce sportovních bot a oblečení. Na základě tvrzení mu přítomní pracovníci vydávali peníze.

„Způsobená škoda činí 369 700 korun. Vždy přinesl krabici nebo tašku s botami či oblečením a obsluze namluvil, že věci si objednal majitel provozovny nebo jejich vedoucí. Požadoval za ně částku 4 900 korun a nebo 9 800 korun,“ pokračovala Pavla Tušková.

Když se zaměstnanci zdráhali finance vydat, vymyslel na ně lump další fintu. Předstíral, že volá mobilním telefonem majiteli. Poté tvrdil, že je s koupí zboží šéf srozuměn. Platícím zanechal v ruce již pouze falešný doklad o zaplacení požadované částky. Poskytnuté zboží zakoupil na tržnicích a vydával je za značkové.

„Podvodů se měl dopouštět od roku 2005 do současné doby na území nejméně dvou výše zmíněných krajů. V současné době mu policisté prokázali padesát případů a další případy jsou v šetření,“ doplnila mluvčí.

Policisté muže zatkli v úterý 4. března, ve středu zahájili jeho trestní stíhání pro trestných čin podvod. Nyní je již podvodník ve vazební věznici.