Na tísňovou linku policie se v noci z mobilního telefonu ozvala dívka, která tvrdila, že jí neznámý muž nacpal do kufru auta a veze jí někam za Šumperk.

„Volala několikrát, ihned jsme provedli všechna opatření, spojili se s mobilními operátory a do velké pátrací akce jsme nasadili i policejní vrtulník. Dívka se pak zhruba po dvou hodinách najednou objevila v Šumperku. Byla v dost zdevastovaném stavu, uválená a špinavá. Uvedla, že jí muž odvezl do nějaké polorozbořené chaty za městem, tam jí znásilnil, odvezl zpátky a v Šumperku vyhodil z auta,“řekl zástupce ředitele šumperské policie Milan Pospíšek.

Podle popisu místa policisté vytipovali, že stavením, kde se odehrálo znásilnění, mohlo být zbořeniště chaty Traťovka. To je jen kousek za Šumperkem, dívka totiž tvrdila, že viděla světla města. Na zmíněnémmístě pak policisté našli kalhotky. Přepadená žena se o nich zmiňovala.

„Nakonec jsme zjistili, že to bylo zcela jinak. Dívka byla v Traťovce ve skutečnosti před týdnem, ale nikdo jí tam neodvezl. Kalhotky, které tam někdo pohodil, viděla. Tak si vymyslela znásilnění. Prý tak chtěla vytrestat svého přítele, který ji tu noc odmítl nechat u sebe přespat,“ vysvětlil Pospíšek.

Dodal, ze podobné případy nejsou ojedinělé. Policisty ale pak zbytečně zatěžují. Často se stávají v rodinách nebo mezi družkou a druhem. Loni dokonce fingované znásilnění ohlásil muž, údajným pachatelem měl být jeho přítel.

Podobné pokusy o pomstu ale pak mohou pořádně zhořknout. Křivé nařčení z trestného činu je přestupek, za nějž je možné ve správním řízení uložit pokutu až do padesáti tisíc korun.