Ředitel krajské policie Jaroslav Skříčil rezignaci oznámil v polovině minulého týdne. Zdůvodnil to tím, že je po dvaceti letech u policie vyčerpán. V minulosti pracoval jako okresní a od roku 2010 jako krajský policejní ředitel.

„Funkce je po všech stránkách velmi náročná a značně psychicky vyčerpávající," uvedl tehdy Jaroslav Skříčil s tím, že už má nové pracovní nabídky a zvažuje je. O ukončení služebního poměru žádal až ke konci letošního roku. Do té doby bude na ředitelství zastávat jinou pozici. Než policejní prezident vybere nového ředitele, povede krajskou policii Libor Krejčiřík.

V posledních letech poměry na olomouckém policejním ředitelství opakovaně prošetřovala generální inspekce bezpečnostních sborů. V roce 2012 například prověřovala údajné vazby policejního náměstka Karla Kadlece na olomouckého podnikatele Ivana Kyselého. Jejich vztah se měl promítnout do vyšetřování hospodářských kauz, které souvisely s Kyselého podnikáním s realitami. Inspekce po několika měsících vše uzavřela s tím, že se náměstek nezákonného jednání nedopustil.

Později si na Karla Kadlece u generální inspekce stěžovali jeho podřízení – dlouholetí a zkušení kriminalisté, které měl v zaměstnání urážet. Inspekce opět žádné pochybení ze strany vedení krajské policie nezjistila.

Od podzimu 2013 pak šest zkušených policistů z odboru obecné kriminality postupně dalo výpověď. To, že důvodem jejich odchodu byla pochybení jejich nadřízených nebo dlouhodobé spory s nimi Jaroslav Skříčil odmítl. Poukazoval na to, že inspekce nic takového nezjistila.