Policisté kontrolovali také zabezpečení lyží na vozidlech odstavených na parkovištích. S únorem začaly prázdniny jak v České republice, tak i v Polsku, takže lyžařské areály jsou plné.

„Oslovili jsme přes tři sta návštěvníků hor a předali jim informační letáky s návodem, jak si zabezpečit lyže proti krádeži. Na parkovištích pak policisté v uniformě, ale i v civilu zkontrolovali přes pět set automobilů. Objevili jsme dvě neuzamčená auta. Podařilo se najít jejich majitele a ti okamžitě sjednali nápravu,“ uvedl mluvčí policie v Jeseníku Jiří Černěnko.

Do akce nastoupilo devětadvacet policistů z obvodních oddělení, dopravního inspektorátu, služby kriminální policie a vyšetřování a inspektorátu cizinecké policie a také jeden psovod se psem.

„Pokud jde o krádeže lyžařského vybavení, je v této zimní sezoně v Jeseníkách zatím klid. Jesenická policie zatím nešetřila žádný případ, šumperská policie eviduje pouze dva trestné činy,“ uvedl Šumperku Josef Bednařík.

Krádež, která se stala 26. ledna na Červenohorském sedle, se podařilo objasnit díky všímavosti policistů z Hodonína, kteří v Jeseníkách trávili dovolenou. Pachatel si u bufetu poblíž sjezdovky vyhlédl pár lyží v hodnotě přes osm tisíc korun, které tam odložil neopatrný zahraniční turista. Naložil lyže do auta a odjel. Jednomu z policistů připadalo divné, že muž, který na lyžaře nevypadá, odnáší lyže do auta, a tak si poznamenal registrační značku. Po chvíli ještě zahlédl, jak se vůz vrací a jede směrem na Šumperk. Když vzápětí vyšel z bufetu muž a začal shánět své lyže, zavolal policista na linku 158. Zloděj se nestačil divit, když ho zastavila policejní hlídka, nedojel ani do Koutů.